Yıllık Öngörü

Cihan hanım öncü burçların egemen olduğu bir haritanız var ve öncü burçlar bu dönemde oldukça zor ve çetin şartların içinden geçmekteler. 15 Mayıs sonrasında özellikle genel şartlarınız açısından beklenmedik ve ani şartları beraberinde getirmiş olan Uranüs 1. Evinizden yani yükselen burcunuzdan ayrılıyor ve yaklaşık 7 yıl süren büyük değişimler dönemi de artık kapanmış oluyor. Bunun getirdiği rahatlamayı yaşayabilirsiniz. Ancak öte yandan 15 Mayıs’tan itibaren maddi konulara odaklanmanız gerekecek zira bu kez Uranüs maddi alanınıza büyük elektriklenme, değişim, ani ve beklenmedik koşullar getirmekte. Olumlu yanı çok sıra dışı kazanç veya gelir modelleriniz olabilir. Yenilikçi bakış açısıyla maddi kaynaklarınızı ve sahip olduklarınızı çok daha farklı ve bambaşka şekillerde değerlendirebilirsiniz. Aslında bu yıl her ne kadar yaşamınızın genel koşulları zorlayıcı görünse de özellikle ortak maddi konularda sizi destekleyen şartlar altında olabilirsiniz. Eşinizin veya ortağınızın gelirlerindeki artış veya düzelme, miras ve vergi konularında sizi destekleyen olumlu gelişmeler gündeme gelebilir ve yaşamınızı kolaylaştırıp güzelleştirebilir. Hayatın maddi boyutunun daha iyi olduğu bir dönem geçirebilirsiniz.
Ancak gelelim burcunuzdaki Satürn ve 16 Mayıs’a kadar yine burcunuzda etkili olan Mars’a. Bu dönemde özellikle hedefleriniz, planlarınız doğrultusunda ilerlemekte büyük güçlükler içinde olabilirsiniz. 16 Mayıs’tan itibaren bu güçlükler bir nebze diniyor. Ancak Satürn sizi çok daha dirayetli, kararlı, amaca, niyete, plana odaklı olmaya adeta zorluyor. Hal böyle iken bu yıl önümüzdeki 1,5 yıl boyunca iş hayatınızı ve kariyerinizi adeta yeniden inşa etmeniz, taşları en baştan tek tek üstüste koymanız gerekebilir. Zor kişilerle, otoriter, yaşlı, deneyimli ancak bir o kadar problemli kişilerle karşılaşabilirsiniz. Hayatınızı ne kadar zorlaştırırlarsa o kadar tecrübe ve birikim katacakları da kesin gibi görünüyor yaşamınıza. 17 Nisan – 6 Eylül arasındaki Satürn retrosunda kariyer ve iş yaşamındaki problemlere daha çok dikkat etmeniz gerekiyor. Yavaşlama, ağırlaşma durumları karşısında sakinliğinizi ve sabrınızı korumalısınız.
Yurt dışından ve uzaklardan yana şanslı bir haritanız var, yabancılardan destek görüyor olabilirsiniz ve bu destek hayatınız boyunca devam edecek. Üstelik 8 Kasım’dan itibaren bu desteği çok daha güçlü ve kuvvetli biçimde hissedebilirsiniz. Yolculukları artırabilirsiniz, uzak yollarınızın kapısı açılıyor.
16 Mayıs sonrasında sosyal yaşam ve arkadaşlık ilişkileriniz sizi epeyce yorup uğraştırabilir. Arkadaşlarınız arasında tartışmalara ve sürtüşmelere özellikle dikkat etmelisiniz. Bazı arkadaşlarınızdan kopma durumlarınız söz konusu olabilir.
26 Temmuz – 19 Ağustos, 16 Kasım – 6 Aralık – Merkür retrosunda özellikle iletişim ve yolculuklarla ilgili aksaklıklara dikkat etmeliniz.
5 Ekim – 16 Kasım arasındaki Venüs retrosunda aşk, ilişkiler ve para konularında temkinli, dikkatli yaklaşmalısınız.
26 Haziran’da Mars retrosu başlıyor ve bu retro 12 Ağustos’a kadar Kova’da, 12 Ağustos’tan 27 Ağustos’a kadar Oğlak’ta devam ediyor. Bu retroda öncelikle arkadaşlık ilişkileriniz açısından temkinli yaklaşmanız gerekiyor, ortak iş ve organizasyonlar beklediğiniz sonuçları vermeyebilir. Ardından görev ve sorumluluklar, iş ve kariyer alanınızda aksiliklere, problemlere, sürtüşme ve tartışmalara bir kat daha dikkat etmeniz gerekiyor.
Hayatınızı özellikle çizdiğiniz yol, plan ve hedefler üzerinden yeniden yapılandırdığınız ve inşa ettiğiniz bir yıldan geçiyorsunuz. Bu yapılanma Satürn’ün burcunuza ilerlediği 20 Aralık 2017’den bugüne dek oldukça zor olsa da ve özellikle iş ve kariyer ya da görev ve sorumluluklar açısından sizi zorlayıp etkilese de Satürn’ün burcunuzun yöneticisi olduğunu unutmayın, başka deyişle aslında siz doğuştan bur zorlanma ve disipline, kontrol ve plana açıksınız ve zaman ilerleyip özellikle yukarıda bahsedilen Satürn retrosunda yeniden değerlendirmeler ve planlar yaptıkça bu yapılanmayı daha doğal ve rahat karşılayabileceksiniz.
13 Temmuz’daki Güneş tutulması ev ve aileye dair konuları ve gelişmeleri, 11 Ağustos’taki Güneş tutulması ise çocuğunuzla ilgili yeni gelişme ve konuları gündeme getirebilir. Aşka, yeni heyecan ve coşkulara dair başlangıçlar da söz konusu olabilir, bu son tutulma yaratıcılığınızı, kişiliğinizin özgün yanlarını ortaya koymanızı, çıkarmanızı sağlayabilir.  Devamı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir